Фото музея

foto_muzeum12.jpg foto_muzeum11.jpg   foto_muzeum7.jpg

Молодёжь нашей школы принимает участие в акции «Селфи в музее»

Музей "Погляд у мінулае"

ИСТОРИКО-КРАЕВЕДЧЕСКИЙ МУЗЕЙ «ПОГЛЯД У МІНУЛАЕ»

ГУО «Средняя школа №4 г.Лиды»

Адрес:  г.Лида, ул. Мицкевича, 22а

Телефон:  8-(0154)65-27-82

Время работы:  9.00 – 18.00, выходной – воскресенье, понедельник

Сайт:                                    Виртуальный музей

Гісторыка-краязнаўчы музей "Погляд у мінулае»

ДУА «Сярэдняя школа №4 г.Ліда»

Адрас: г.Ліда, вул. Міцкевіча, 22а

Тэлефон: 8- (0154) 65-27-82

Час працы: 9.00 - 18.00, выхадны - нядзеля, панядзелак

Сайт: http://sc4lida.by/o-nas/muzej

У школьным музеі функцыянуюць тры асноўныя экспазіцыі: «Гісторыя школы", якая змяшчае матэрыялы аб нашай школе. У экспазіцыі прадстаўлены фота, дакументы, граматы, школьная форма для дзяўчынак, падручнікі і школьныя прыналежнасці савецкага перыяду. Экспазіцыя «Лідчына XXв.» Ахоплівае дзве тэмы: савецкі перыяд і перыяд Вялікай Айчыннай Вайны. Наведвальнікі могуць убачыць рэдкую калекцыю значкоў з серыі «Беларуская раннегеральдическая», калекцыю радыёпрымачоў савецкага перыяду. «Этнаграфічны куток», у якім сабраны прылады працы і побыту беларускага селяніна, ткацкі станок і прадметы для ткацтва, невялікая калекцыя ручнікоў, самотканок і інш.

MUSEUM OF LOCAL LORE HISTORY "GLIMPS IN THE PAST"

Lida Secondary School No. 4

Address: 22a, Mickevicha Street, Lida

Phone: 8-(0154)65-27-82

Opening hours: 9 a.m. - 6 p.m., weekend - Sunday, Monday

web-page: http://sc4lida.by/o-nas/muzej

The school museum has three main expositions: "History of the school", which contains materials about our school. The exposition includes photos, documents, certificates, school uniforms for girls, textbooks and school supplies from the Soviet period. The exhibition "Lida Region of XXV century" covers two topics: the Soviet period and the Great Patriotic War. Visitors can see a rare collection of badges from the series "Belarusian Early Heraldic", a collection of radio receivers of the Soviet period. "Ethnographic corner", where tools of work and life of Belarusian peasants, a loom and items for weaving, a small collection of towels, etc. are collected.